Digitálny čitateľský preukaz

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre s radosťou oznamuje spustenie digitálneho čitateľského preukazu, ktorý prináša pohodlný, moderný a ekologický spôsob prístupu k čitateľskému kontu. Nový preukaz je pre čitateľov úplne bezplatný a funguje ako mobilná aplikácia.

Hlavné výhody digitálneho preukazu:

• Prístup kdekoľvek a kedykoľvek: Preukaz máte stále so sebou vo svojom smartfóne, bez potreby nosiť fyzickú kartičku.
  • Oznámenia priamo do telefónu: Používatelia budú dostávať pripomienky o termínoch vrátenia kníh či novinkách z knižnice, aby nikdy nič nezmeškali.
  • Ekologické riešenie: Menej plastových preukazov znamená menšiu ekologickú stopu, čím prispievame k udržateľnosti.
  • Flexibilita: Klasický preukaz si môžu čitatelia ponechať a používať oba typy podľa potreby.

Aplikácia na používanie digitálneho preukazu je už teraz k dispozícii na stiahnutie pre iOS a Android zariadenia. Používatelia ju môžu začať využívať okamžite a objaviť všetky jej výhody.

Po nainštalovaní aplikácie si v časti "nastavenia" zvoľte možnosti, ktoré vám vyhovujú. Upozorňujeme, že v prípade používania aplikácie vám už nebudú oznamy zasielané formou SMS správy, ale ako notifikácie v rámci aplikácie LIBCARD.