Skip to main content

Zvukové knihy pre nevidiacich

Knihy MP3

 • Zlodej tulipánu, Majka Danihelová
  Violet má pocit, že prichádza o hodnoty a stráca pevnú pôdu pod nohami. Jej a tetin plán sa rozpadá. Je ale odhodlaná strhnúť nablýskané masky timbletonskej smotánky a odhaliť pravdu o smrti vlastnej rodiny. Srdce ju však zamotáva do pavučiny túžob a klamstiev. Vyhrá jej oddanosť rodine alebo príťažlivosť k synovi nepriateľa, aj keď vie, že city by mohli zničiť každý, i ten najlepší plán? 2. diel série Dedička.
 • Trenčianske povesti, Ján Skovajsa, Peter Mišák
  Zbierka povestí približuje kraj pod Trenčianskym hradom, niekdajším sídlom Matúša Čáka, hrdého pána Váhu a Tatier. Povesti hovoria o tajomstve slávnej Studne lásky, Katovho domu i o tom, čo skrývajú krypty trenčianskeho kostola, o kuruckých vojnách a zbojníkoch v Soblahove a inoveckých horách, ako aj o mnohých ďalších nevšedných príbehoch.
 • Starostlivá veverička, Zuzana Pospíšilová
  Ondrík a Nelka nájdu pri ceste zranenú veveričku. a opatrne ju odnesú do chaty. Ondrov dedko zavolá na záchrannú stanicu a požiada o pomoc. Tým sa však celé dobrodružstvo nekončí. Na druhý deň nájdu deti na rovnakom mieste dve podchladené veveričie mláďatá. Je zranená veverica ich matkou? Podarí sa im zachrániť aj mláďatá?
 • Slnečnica, Jeremiáš Drexel
  Slnečnica je kvet, ktorý sa počas celého dňa otáča za slnkom. Nech slobodná vôľa človeka napodobňuje prirodzený sklon kvetu a neustále sa pozerá na Božiu vôľu ako na svoje Slnko. V tom spočíva celá svätosť života. Všetko sa teda podriaďuje Bohu ako svojmu Stvoriteľovi, lebo všetko Mu slúži a od človeka, ktorý je obdarený rozumom, sa očakáva dobrovoľné podriadenie.
 • Sherlock Holmes vyšetruje, Conan Arthur Doyle
  Strieborný Lysko, najlepší dostihový kôň v krajine, záhadne zmizol! A čo je horšie, jeho trénera našli mŕtveho. Podarí sa Sherlockovi Holmesovi odhaliť vraha a nájsť strateného koňa? A to všetko musí stihnúť pred dôležitými dostihmi! Piata časť série Sherlock Holmes vyšetruje.
 • Reminiscencie, Dominik Dán
  V kriminalistike platí zásada, že čím skôr sa detektívi dostanú k mŕtvole, tým majú väčšie šance na dolapenie vraha, je viac stôp na porovnávanie, je viac očitých svedkov a lepšia východzia pozícia na vyšetrovanie. Detektívom sa na stôl dostal prípad, ktorý sa stal pred päťdesiatimi šiestimi rokmi. Je vôbec možné po takom dlhom čase niečo vyšetriť? Krauz sa rozhodne vyskúšať, kam až ho nové otázky v starom prípade privedú.
 • Okolo sveta 6, Martin Navrátil
  Kniha popisuje prípravy a putovanie na južný pól - 1 047 km dlhú púť, mnohokrát v drsných podmienkach krutej zimy, ťahajúc za sebou viac než stokilové sane v trojčlennom tíme, odkázanom iba na vzájomnú pomoc. Autor sa tiež s čitateľom podelí o mnohé, často osobné myšlienky, ktoré mu občas blúdili v mysli, či o rôzne pikantné detaily a dojímavé momenty z cesty.
 • Majka Tárajka, Mária Ďuríčková
  Kto by sa potešil prezývke Majka Tárajka? Aj šiestačku Majku hnevá - a ešte viac iné, oveľa horšie... Bystrá pozorovateľka úprimne a priamo komentuje svet tak, ako ho vidia jej pozorné oči. Trápi ju neúprimnosť a pretvárka medzi spolužiakmi i dospelými, neláska a hrabivosť, ktoré vedia zabrániť aj láske medzi zaľúbencami...
 • Kukučie vajce, Camilla Läckberg
  Vo výstavnej sieni sa pár dní pred vernisážou nájde mŕtve telo známeho fotografa a následne sa spisovateľ Henning Bauer ocitne v smrteľnom nebezpečenstve na neďalekom ostrove. No vyšetrovatelia Erika Falcková a Patrik Hedström sa s kolegami z policajnej stanice pri vyšetrovaní oboch prípadov dostanú do slepej uličky...
 • Démon hnevu, V. S. Lapšanský
  V roku 1321 uhorský kráľ Karol Róbert získal cenného spojenca – Feliciána Zacha, niekdajšiu pravú ruku Matúša Čáka a s jeho pomocou ovládol rebelujúce dŕžavy Uhorského kráľovstva. Historický román vťahuje čitateľa do tajomných súvislostí navonok nepochopiteľnej tragédie rytiera Feliciána Zacha a jeho krvavého činu.
 • Čo sa varí v Kremli, Witold Szabłowski
  Autorova kulinárska reportáž nám ponúka spoznať Rusko cez kuchynské dvere. Prezradí nám, čo jedával Stalin na svojej tajnej dači neďaleko Moskvy, čo sa pieklo v peciach obliehaného Leningradu, aké bolo prvé jedlo vodcov Ruska, Ukrajiny a Bieloruska po rozpade ZSSR, čo sa varilo prvým likvidátorom černobyľskej katastrofy, či kto dal Gagarinovi pred odletom do kozmu vypiť pohár mlieka...
 • Večná noc, del Guillermo Toro, Chuck Hogan
  Od vypuknutia upírskej nákazy prešli dva roky. Svet sa navždy zmenil. Na zemi vládne nukleárna zima, slnečné lúče nepreniknú cez tmavé mračná. Planétu ovládajú nemŕtve monštrá, ľudská populácia je drasticky zredukovaná a tých, čo prežili, chovajú upíri ako dobytok na krv v špeciálnych farmách. Budúcnosť ľudstva leží v rukách vyčerpaných vzbúrencov a Quinlana, napoly upíra, napoly človeka...
 • Veci, ktoré tajíme pred svetom, Lucy Score
  Náčelník polície Nash Morgan sa zotavuje zo strelných rán a so svojím utrpením sa zdôverí novej susedke Line. Aj napriek vzájomnej fyzickej príťažlivosti sa Line vzťahu s Nashom bráni. No keď sa Nash rozhodne, že Lina bude jeho, nič ho nepresvedčí o opaku... dokonca ani nebezpečenstvo, ktoré ho predtým takmer zabilo.
 • Sestry Chanel, Judithe Little
  Román o prežití, biede, láske, triumfe – a o sestrách, ktoré navždy zmenili svet módy. Gabrielle „Coco“ Chanel a jej sestra Antoinette mali ťažký osud. Po smrti matky ich opustil otec a ony vyrastali v kláštore. Tam snívali svoj sen o krásnej budúcnosti. Len čo dosiahli plnoletosť, s odhodlaním sa vydali dokázať, že sú hodné spoločnosti. Keď vypukla prvá svetová vojna, život sestier sa zmenil a osud ich rozdelil. Obe si musia nájsť vlastné miesto vo svete.
 • Ostatné sa udeje v srdci, Kristína Brestenská
  Po smrti manžela Benedikta bojuje mladá vdova Anna za seba a svoju dcéru o holú existenciu. Pomocnú ruku jej podá Benediktova sestra Klára a pozve ju na svoj hrad. Zo dňa na deň sa stáva závislou od dobrej vôle nečestného Petra Forgáča, ktorý prostredníctvom kapitána Jakuba vyvolá v Anne strach. Postupne Anna zisťuje, že kapitán má dve tváre. Keď však jedného dňa Jakub zmizne bez stopy, zistí, že dôverovala mužovi, o ktorom nič nevedela...
 • Na medvedej stope, Tomasz Samojlik
  Láskavá a múdra kniha o medvieďatkách Berte a Orsonovi a ich mame Tari, ktorá s nimi putuje lesom a snaží sa nájsť bezpečné miesto na život. No žiť v susedstve ľudí nie je jednoduché. Dokonca stretnú človeka, ktorý je plný zla. A popritom spoznajú aj ďalších obyvateľov lesa a pomôžu vyriešiť detektívnu zápletku.
 • Moje vražedné vnútorné dieťa, Karsten Dusse
  Kniha je pokračovaním titulu Sústreď sa na vraždu. Niekdajší advokát Björn Diemel potrebuje psychickú pomoc. Vďaka príručke Vnútorné vymodlené dieťa Björn zisťuje, že všetky jeho súčasné problémy pramenia v detstve. A že ak chce prijať samého seba, musí najskôr prijať potreby svojho vnútorného dieťaťa. Má však na to dosť odvahy?
 • Len pokoj, Keiko Carterová, Michiko Debbi Florence
  Keiko Carterovú čaká začiatok nového školského roka a nové výzvy. Verí, že všetko zvládne po boku Audrey a Jenny. Trojica najlepších kamarátok je pripravená vyriešiť každý problém tak ako vždy – spolu...
 • Kto prvý hodí kameňom?, John Powell
  Často počuť výčitku, že psychológia sa zaoberá iba chorými ľuďmi, že vždy skúma len pramene mentálnych a emocionálnych chorôb. V ostatnom čase sa objavil nový trend – študovať zdravých a šťastných ľudí a skúmať pramene ľudského zdravia a šťastia. Komunikácia je základným a podstatným predpokladom ľudskej spokojnosti.
 • Je za tým Boh, Don Jacobson
  Kniha prináša tie najúžasnejšie príbehy o tom, ako Boh koná v našom živote: od zjavenia anjela v nemocničnej izbe, cez matku zachránenú pred potenciálnym útočníkom v londýnskom Hyde Parku a mladé autistické dievča, ktoré sa za deň stalo balerínou, až po mladého turistu, ktorý odišiel z miesta teroristického útoku.