Skip to main content

Zvukové knihy pre nevidiacich

Knihy MP3

 • Za 7 horami, Michal Rybanský
  Pútavé príbehy plné dobrodružstiev, humoru a ponaučení zavedú detského čitateľa do prekrásnej horskej prírody imaginárnej krajiny ZA 7 HORAMI. Hlavná hrdinka, 7-ročná Hanička, sa do nej vyberie na prázdniny za starou mamou, s ktorou zažíva množstvo nečakaných príhod.
 • Súboj s láskou, Jana Pronská
  Bratia Rafael a Ján Podmanickí z Bystrice, mocní veľmoži a lúpežní rytieri, ovládajú celé Považie. Pri jednom z lúpežných prepadov Rafael zajme krásnu šľachtičnú Hedvigu, ktorá ho očarí tak veľmi, že jej ponúkne manželstvo. V Bystrici však žije Janika, ktorá celé roky skrývala lásku k Rafaelovi. Ako má presvedčiť muža, o ktorého stojí, že krásna tvár nie je všetko, na čom v živote záleží?
 • Sme zrnká v Božej dlani, Ľudmila Hrehorčáková
  Kniha je autorským zborníkom duchovnej poézie pani Ľudmily Hrehorčákovej.
 • Ruža a bodliak, Laura Frantz
  Otec lady Blythe Hedleyovej je vo Veľkej Británii vyhlásený za vlastizradcu. Aby zachránil svojej dcére život, pošle ju v tajnosti do Škótska na hrad kmotrovcov. Tí sú však po smrti a ona sa ocitá v obklopení bratov Humovcov, z ktorých je každý iný. Kým David je pre rodinu nebezpečný, Everard sa snaží udržať jej česť a ochrániť Blythe. Až kým sa do toho nezapletú city a ešte väčšie nebezpečenstvo...
 • Rozprávky z Vlčích hôr
  V knihe Rozprávky z Vlčích hôr si prečítate 24 rozprávok, ktoré napísali deti deťom. Sú inšpirované Vlčími horami, ktoré sa nachádzajú v slovenskom Národnom parku Poloniny. Kniha vznikla na základe prihlásených rozprávok do online súťaže o najkrajšiu rozprávku z Vlčích hôr. Príbehy, ktoré deti vymysleli sú dôkazom, že fantázii sa medze skutočne nekladú.
 • Okolo sveta, Martin Navrátil
  S autorom si v knihe vychutnáme cestovateľské nadšenie nielen z Ghanu, Benina, Toga, z Podnesterska, Turkménska, ale tiež z neustále prekvapujúceho Japonska, nekompromisne krásnej Austrálie, Filipín, či preňho priam osudového Afganistanu. Je tu opísaných množstvo zážitkov a výletov, z ktorých väčšina určite nefiguruje v bežných cestovateľských zoznamoch.
 • Oči zasypané pieskom, Paweł Smoleński
  Kniha písaná formou reportáže nám približuje problém izraelsko-palestínskeho konfliktu v celej jeho šírke. Pravdivá sonda do hlavy a reality izraelských a palestínskych obyvateľov nám pomáha lepšie pochopiť jeho komplikovanosť z pohľadu ľudí na oboch stranách. Človek si po prečítaní týchto príbehov uvedomí, že rozuzliť problémy na tomto území bez krivdy na akejkoľvek strane jednoducho nejde.
 • Neviditeľná, Lucia Sasková
  Rozhodnutie hlavnej hrdinky stať sa dobrovoľne neviditeľnou naruší až nečakaný príchod majiteľa prenajatého bytu uprostred noci. Nútené spolunažívanie s nepozvaným spolubývajúcim je pre ňu hotová nočná mora. Neznámy začína do nej vidieť viac, ako by chcela a odhaľuje to, čo nikdy nemalo vyjsť na povrch. Kam až dokáže ľudská psychika zájsť v prípade absolútnej izolácie a môže jej to, do čoho sa púšťa, naozaj pomôcť?
 • Nádej jednej matky, Francine Rivers
  Na prelome 19. a 20. storočia odchádza Marta zo Švajčiarska za lepším životom. V Kanade sa zoznamuje s príťažlivým Niclasom. Založia si rodinu a odchádzajú do Kalifornie, kde Marta túži svojim deťom zaistiť lepšiu budúcnosť. No jej drsná láska často naráža na nepochopenie, a to zo strany najstaršej dcéry Hildemary Rose, ktorá dychtí po matkinom uznaní.
 • Menej konať, viac byť, Stanislava Gajdošová
  Táto kniha je pozvánkou oslobodiť sa z područia výkonu, priepustkou smerom k rovnováhe, radosti a hlbším vzťahom. Mnohí dnes trpíme „výkonovou chorobou“. Ako sa z tohto bludného kruhu vymaniť? Povedie nás osobný príbeh autorky a jej skúsenosti z niekoľkoročného boja s vyhorením a jeho následkami.
 • Hrobár a dievčina, Oliver Pötzsch
  Vo Viedenskom múzeu sa našiel sarkofág s mŕtvolou, no nejde o múmiu starú tisíce rokov. Mŕtvym je známy profesor egyptológie, ktorého telo niekto zabalzamoval podľa starovekého rituálu len nedávno. Okamžite sa objavia špekulácie, že sa stal obeťou starobylej kliatby. No hrobár Rothmayer ani inšpektor von Herzfeldt neveria v nijaké nadprirodzené vysvetlenie. Sú presvedčení, že to bola vražda.
 • Uplakaná jeseň, Václav Neuer
  V starom vojenskom bunkri objavia mŕtvolu dobitého mladíka. V parku zasa mŕtvu školáčku. Vyšetrovateľ Ledecký sa s tímom rozbehne po horúcej stope. Dni plynú a v nemocničnom výťahu sa nájde ďalšie telo. Kriminalisti sa napriek všetkým slepým uličkám nakoniec predsa len dostanú k vrahovi. Ale odhaliť ešte neznamená dokázať. Kto podstúpi riziko, aby získal potrebné dôkazy?
 • Prostonárodné slovenské povesti, Pavol Dobšinský
  Prostonárodné slovenské povesti – zbierka deväťdesiatich slovenských rozprávok od Pavla Dobšinského, ktorý tu publikoval viacero rozprávok známych zo starších zbierok, ale aj povesti, ktoré dovtedy tlačou nevyšli. Dodnes patria k najvydávanejším a najčítanejším dielam slovenskej literatúry.
 • Prekliate dedičstvo, Václav Neuer
  Každé dedičstvo môže priniesť nečakané zlepšenie finančnej situácie, ale aj ďalšiu smrť a nešťastie. Dedičstvo môže tvoriť napríklad zbierka historických bankoviek. Ale sú naozaj také cenné, aby sa pre ne vraždilo? V starom byte zahajujú kriminalisti vyšetrovanie vraždy. Ohraničený svet zberateľov bankoviek vydá svojho podozrivého a poskytnuté dôkazy ho presvedčivo usvedčujú. Ale kde je stratená časť historických bankoviek?
 • Posledný kríž, Vojtech Beniczky
  Vyšetrovací tím rieši sériu vrážd, ktoré zasiahnu aj do ich radov. Zastaviť vraha si vyžaduje extrémne úsilie. Kriminalistka Paula v snahe pomôcť bývalým kolegom mení svoje priority. Bez ohľadu na to, že tým ohrozuje svoj krehký vzťah aj kariéru. Pátranie po páchateľovi je pretkané politickým pozadím a každý, kto sa ho zúčastní, je v nebezpečenstve. Kto všetko sa nakoniec ocitne na vrahovom zozname?
 • Playlist, Sebastian Fitzek
  Pätnásťročná Feline pred mesiacom bez stopy zmizla. Jej matka sa obráti s prosbou o pomoc na súkromného detektíva Zorbacha. Ten pri pátraní natrafí na hudobnú službu, cez ktorú Feline počúvala obľúbené piesne, ale playlist bol iba pred niekoľkými dňami zmenený. Obsahujú tieto piesne skrytý kľúč k nájdeniu Feline? Podarí sa mu nájsť stopu a zistiť, ako ju zachrániť?
 • Pirátske vody, Don Mann, Kraig Becker
  Kniha ponúka skutočné dejiny pirátstva – pravdivé príbehy o dobrodružstvách, rabovaní, únosoch, mučení a pirátstve na šírych moriach. Pirátske vody prinášajú informácie o podvodoch, chaose a vraždách, o strachu z krajín, ktoré zotročovali celé populácie, aby ťažili drahé kovy, a zo spoločností, ktoré predávali ľudí ako tovar.
 • Okolo sveta - zážitky profesionálneho cestovateľa 2, Martin Navrátil
  S autorom si v knihe vychutnáme cestovateľské nadšenie nielen z Ghanu, Benina, Toga, z Podnesterska, Turkménska, ale tiež z neustále prekvapujúceho Japonska, nekompromisne krásnej Austrálie, Filipín, či preňho priam osudového Afganistanu. Je tu opísaných množstvo zážitkov a výletov, z ktorých väčšina určite nefiguruje v bežných cestovateľských zoznamoch.
 • Neznáma vo Fellsworthe, E. Sarah Ladd
  Po smrti otca sú vyhliadky Annabelle na šťastný život mizivé. Opustil ju snúbenec, a brat Thomas ju núti k sobášu s násilníckym Cecilom. S pomocou hájnika Owena utečie k svojmu strýkovi, správcovi školy vo Fellsworthe. Po čase sa začína tešiť z pocitu slobody, keď sa dozvie, že Thomas a Cecil sa chystajú do Fellsworthu. Ako dopadne ich stretnutie?
 • Nasleduj ma, Michaela Zamari, Baja Dolce
  On - bohatý a známy influencer. Ona - v minulosti rovnako známa influencerka. Teraz sa Lucia drží mimo sociálnych sietí, pretože spoznala tú zlú stránku internetu - šikanu. Ale nedostatok financií prinúti Luciu spravovať sociálne siete Jasonovi, ktorý chcel na túto prácu muža. Ako sa popasuje so ženou? Prinesie zmena plánov do života Jasona a Lucie nový vietor?