Filmové piatky: Pacho, hybský zbojník

TRADÍCIU FILMOVÝCH PIATKOV ZAČNEME S „OBÁVANÝM“ ZBOJNÍKOM.

V apríli máme pre vás samé novinky. Ďalšou z nich je kino v knižnici alebo takzvané FILMOVÉ PIATKY. Konať sa budú vždy posledný piatok v mesiaci a začneme s hviezdou československej kinematografie Jozefom Kronerom, ktorý v roku 1975 stvárnil legendárneho Pacha, hybského zbojníka.

A viete, čo spája Pacha a Tisícročnú včelu? Obe filmové adaptácie vznikli na základe literárnej predlohy spisovateľa Petra Jaroša. Reklamy nepremietame, takže film potrvá do 17.30 hod.

Na vstup vám stačí platný čitateľský preukaz do našej knižnice. Zbojnícke dobrodružstvá svojrázneho Pacha Matrtaja v podaní Jozefa Kronera vás rozosmejú aj bez povestnej frndžalice.

Premietaný film: Pacho, hybský zbojník (1975)
Dátum a čas: 26. 4. 2024 o 16.00 hod.
Miesto: spoločenská miestnosť, hlavná budova Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre, Fraňa Mojtu 18