Literárne besedy: Knižnica - miesto, kde to žije

Od apríla až do konca roka sme si pre návštevníkov knižnice pripravili sériu literárnych besied so slovenskými spisovateľmi a spisovateľkami

Moderovať ich nebude nikto iný, než najznámejší súčasný moderátor literárnych besied - Dado Nagy. Stretávať sa budeme v spoločenskej miestnosti v hlavnej budove knižnice na Fraňa Mojtu 18.

Literárne podvečery s Dadom Nagyom sú organizované ako projekt Knižnica – miesto, kde to žije, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Hostkou prvej besedy bola spisovateľka Lucia Sasková, autorka kníh Rozpoltená, Nebezpečná, Odsúdená, Obvinená, Zlatokopka, Neznámych nemiluj, Neviditeľná, Utajená a ďalších.

Účasť prisľúbili tiež Peter Šloser, Vanda Rozenbergová, František Kozmon, Ondrej Sokol, Martin Pyco Rausch, Jana Pronská, Andrea Rimová a Michala Ries.

Termíny besied:
  • APRÍL: Lucia Sasková - streda 24. 4. 2024 o 16.00 hod.
  • MÁJ: Peter Šloser - piatok 10. 5. 2024 o 16.00 hod.
  • JÚN: František Kozmon - pondelok 10. 6. 2024 o 16.00 hod.
  • JÚN: Vanda Rozenbergová - streda 12. 6. 2024 o 16.00 hod.
  • JÚL: Andrea Rimová
  • SEPTEMBER: Ondrej Sokol
  • OKTÓBER: Martin Pyco Rausch
  • NOVEMBER: Jana Pronská