Skip to main content

E-knihy

Vedeli ste, že knižnice v spolupráci s Palmknihy ponúkajú svojim čitateľom k vypožičaniu viac ako 12 000 e-kníh?

Čitateľ si z pohodlia domova jednoducho vypožičia e-knihu cez online katalóg knižnice, ktorá sa obratom zobrazí v knižnici aplikácie Palmknihy.

V knižnici aplikácie Palmknihy nájdete prehľad vypožičaných titulov s viditeľne označeným termínom vrátenia.

Rovnaký prehľad o vypožičaných tituloch je vidieť aj po prihlásení do online katalógu v „Mojom konte“ v záložke „ Výpožičky e-kníh“.

Výpožičná lehota je 31 dní a možno čítať dva tituly naraz bez nutnosti pripojenia k internetu. Na 32. deň sa e-kniha sama vymaže z aplikácie.

Ako sa zapojiť do e-výpožičiek:

 1. Je potrebné byť čitateľom knižnice s platným čitateľským preukazom.
 2. Zaregistrujte sa na stránkach palmknihy.cz (s rovnakou emailovou adresou, ktorú ste uviedli v čitateľskom konte v knižnici).
 3. Stiahnite si aplikáciu Palmknihy do čítacieho zariadenia, ktorá je k dispozícii k stiahnutiu zadarmo na Google Play pre Android alebo cez App store pre iOS. Po vyplnení prihlasovacích údajov v aplikácii je všetko pripravené na prvú e-výpožičku.

Ako si požičať e-knihu:

 1. Prihláste sa do používateľského konta online katalógu knižnice.
 2. V zázname knihy v katalógu zvoľte funkciu „Požičať e-knihu“ .
 3. Potvrďte, že súhlasíte s podmienkami e-výpožičky a zvoľte zelené políčko „Odoslať“, pre zrealizovanie e-výpožičky vybranej knihy.
 4. Po stlačení tlačidla sa Vám zobrazí oznámenie o úspešnom prevedení e-výpožičky.
 5. Na emailovú adresu Vám príde oznámenie o uskutočnenej e-výpožičke.

Ako otvoriť e-knihu:

 1. Po inštalácii a spustení aplikácie Palmknihy sa zobrazí obsah s Miestnymi knihami, ktorý bude spočiatku prázdny.
 2. V hornom menu zvoľte "aktualizovat knihovnu". V záložke E-knihy sa zobrazí Vami vypožičaná e-kniha. Iba v tomto kroku musíte byť pripojení na internet. 
 3. E-Knihy sťahujete kliknutím na obálku e-knihy.
 

Postup výpožičky e-knihy:

Od 1. marca 2023 je služba výpožičky e-kníh SPOPLATNENÁ.

 

Naďalej je možné vypožičať si 2 e-knihy na 31 dní. Suma výpožičky za 1 e-knihu je 1,50 €. Maximálna hodnota kreditu je 6,00 € (poplatok za e-knihu sa platí až po výpožičke elektronickej knihy).
 
V prípade vyčerpania kreditu sa vám konto zablokuje až do momentu úhrady dlžnej sumy. Úhradu je možné vykonať osobne alebo elektronicky. Postup ako zaplatiť poplatok za e-knihy elektronicky nájdete tu.